Kullanıcı Sözleşmesi

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

TurboIlan.com (Turbo İlan) ücretsiz seri ilan sitesidir.

Turbo İlan sitesini kullanarak aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.

1. İLAN VERME KOŞULLARI

Turbo İlan ücretsiz seri ilan sitesidir. Verilen ilanlar için kullanıcılarından bir ücret talep etmemektedir.
Turbo İlan sitesine verilen ilanların içeriğinden ilan veren kullanıcı sorumludur.
Turbo İlan sitesine verilen ilanlar Turbo İlan sitesi tarafından incelenmemektedir ancak verilen ilanlar ile ilgili şikayet olması durumunda ilan kontrol edilerek ilan verene haber vermeksizin sistemden silme hakkına sahiptir. İlan veren silinen ilanlar hakkında hiç bir hak iddia edemez.

2. ÜCRETLİ İLAN VERME KOŞULLARI

Turbo İlan sitesinde ücret ödeyerek yada daha önceden satın aldığınız kredilerini kullanarak ilanınızı anasayfa vitrininde yayınlayabilirsiniz. Vitrin ilanlarında, ilanı satın aldığınız tarihteki fiyatlar geçerli olup, kampanya yada indirim gibi sebeplerden dolayı fiyatların düşmesi durumunda ilan veren fiyat farkının iadesini talep edemez.
İlanınızın anasayfa vitrininde yayınlanması için aşağıdaki şartlası sağlaması gerekmektedir;

2.1 İlan süresi 30 gündür. 30 günü dolduran vitrin ilanları vitrinde listelenmez ancak normal ilan olarak sistemde görüntülenmeye devam eder.

2.2 Vitrin ilan limiti 50'dir. Vitrinde son verilen 50 vitrin ilanı gösterilmektedir. 50 ilandan sonraki ilanlar vitrin özelliklerine sahip olmaya devam eder ancak anasayfada listelenmez.

Yukarıdaki şartların her ikisini birden sağlamayan ilanlar anasayfada gösterilmez. İlan veren gösterilmeyen ilanlarının ücretli satın aldı ise ücretinin iadesini talep edemez. Kredi ile vitrine eklenmiş ise kredisinin iadesini talep edemez.

3. İLAN KREDİSİ KULLANIM KOŞULLARI

İlan verenler toplu kredi satın alarak avantajlı fiyatlardan ilan verebilmektedir.
Kredilerin son kullanım tarihi bulunmamaktadır. Kullanıcılar sahip oldukları kredileri diledikleri zaman kullanma hakkına sahiptir.
Kullanılmayan kredilerin iadesi durumunda kullanılan krediler normal vitrin ilanı fiyatından hesaplanarak toplu kredi bedelinden düşülerek kalan miktar ödeme yapılan karta iade edilecektir. Kullanıcının kullanmış olduğu kredilerin bedeli ödenen miktardan yüksek çıkması durumunda Turbo İlan fiyar farkını kullanıcıdan talep etme hakkını saklı tutmaktadır. 

4. GİZLİLİK
4.1. Turbo İlan, site üzerinden herkese açık bilgileri dışında kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

4.2. Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan Turbo İlannın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler Turbo İlan bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

4.3. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

5. GARANTİ VERMEME

İŞBU SÖZLEŞME MADDESİ UYGULANABİLİR KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR. FİRMA TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” VE "MÜMKÜN OLDUĞU” TEMELDE SUNULMAKTA VE PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK (BUNLARDA YER ALAN TÜM BİLGİLER DÂHİL) SARİH VEYA ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA BİR NİTELİKTE HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR.

6. KAYIT ve GÜVENLİK

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.
Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Turbo İlan sorumlu tutulamaz.

7. MÜCBİR SEBEP

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

8. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ ve UYGULANABİLİRLİK

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

9. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİK

Turbo İlan, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

10. TEBLİGAT

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Turbo İlan’nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

11. Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

12. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.